Informacja o dostępności części zamiennych i dokumentacji serwisowej

Informacja o dostępności części zamiennych i dokumentacji serwisowej dla wyrobów, dla których firma ETA a. s. jest podana jako producent zgodnie z ustawą nr 90/2016 Dz.U. i ustawą nr 22/1997 Dz.U. oraz Rozporządzeniem Komisji (UE) 2019/2019, Rozporządzeniem Komisji (UE) 2019/2021, Rozporządzeniem Komisji (UE) 2019/2022 i Rozporządzeniem Komisji (UE) 2019/2023

 

Podane poniżej informacje dotyczą następujących marek i typów wyrobów:

Marka Typ wyrobu
ETA Lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki
GODDESS Lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki
HYUNDAI Lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki, telewizory
JVC Telewizory
GOGEN Telewizory

1. Dla konsumentów – użytkowników końcowych są dostępne do wyrobów podanych marek minimalnie następujące części zamienne:

 • Lodówki, zamrażarki:

klamki drzwi, zawiasy drzwi, półki i kosze.

 • Pralki:

drzwi, zawias drzwi i uszczelka, inne uszczelki, zestaw mechanizmu zamykania drzwi i akcesoria plastikowe, takie jak dozowniki detergentu.

 • Zmywarki do naczyń:

zawias drzwi i uszczelka, inne uszczelki, ramiona rozpryskujące, filtry odpływowe, wewnętrzne uchwyty i akcesoria plastikowe, takie jak kosze i wieczka.

 • Wyświetlacze elektroniczne – Telewizory:

zasilacz zewnętrzny i piloty.

Sposób zamawiania: Prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: spravci.nd@eta.cz. We wiadomości należy podać następujące informacje:

 1. Opis typu części zamiennej.
 2. Dane kontaktowe do komunikacji.

Pracownicy naszego ośrodka serwisowego skontaktują się z Tobą i poinformują i możliwych sposobach dostawy części zamiennej i jej cenie.

2. Dla organizacji serwisowych są dostępne do wyrobów minimalnie następujące części zamienne:

 • Lodówki, zamrażarki:

termostaty, czujniki temperatury, płytki drukowane, źródła światła, uszczelki drzwi.

 • Pralki i pralki z suszarką:

silnik i szczotki silnika, przekładnia między silnikiem i bębnem, pompy, amortyzatory i sprężyny, bęben pralki, krzyż bębna i odpowiednie łożyska kulkowe (samodzielne lub w kombinacji), grzałki i elementy grzewcze, łącznie z pompami ciepła (samodzielnie lub w kombinacji), rurki i rury oraz urządzenia związane, łącznie ze wszystkimi wężami, zaworami, filtrami i akwastopami (samodzielnie lub w kombinacji), płytki drukowane, wyświetlacze elektroniczne, łączniki ciśnieniowe, termostaty i czujniki, oprogramowanie i firmware wraz z oprogramowaniem do przywrócenia nastawień.

 • Zmywarki do naczyń:

silnik, pompa obiegowa i odpływowa, grzałki i elementy grzewcze, rurki i rury oraz urządzenia związane wraz ze wszystkimi wężami, zaworami, filtrami i akwastopami, części konstrukcyjne i wewnętrzne związane z zestawami drzwi, płytki drukowane, wyświetlacze elektroniczne, łączniki ciśnieniowe, termostaty i czujniki, oprogramowanie i firmware łącznie z oprogramowaniem do przywrócenia nastawień.

 • Wyświetlacze elektroniczne – Telewizory:

zasilacz wewnętrzny, złącza do podłączenia urządzeń zewnętrznych (kabel, antena, USB, DVD i Blue-Ray), kondensatory, baterie i akumulatory, w odpowiednich przypadkach moduł DVD/Blue-Ray i moduł HD/SSD.

Sposób zamawiania części zamiennych dla organizacji serwisowych: Prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty e-mail: spravci.nd@eta.cz. W wiadomości e-mail należy podać następujące informacje:

 1. Nazwa i IČ (REGON) serwisu.
 2. Dane kontaktowe do komunikacji.
 3. Typ wyrobu, do którego jest zamawiana część zamienna.
 4. Specyfikacja części zamiennej.

Pracownicy naszego ośrodka serwisowego połączą się z Państwem i poinformują o możliwych sposobach dostawy dokumentacji i jej cenie.

3. Dla organizacji serwisowych firma ETA a. s. dla wyrobów podanych powyżej kategorii dostarcza następującą dokumentację serwisową:

 • schemat rozłożenia lub wyobrażenie wyrobu w rozłożonym stanie,
 • wykaz niezbędnego wyposażenia do napraw i testów,
 • podręcznik techniczny z instrukcjami napraw,
 • informacje o częściach i informacje diagnostyczne (na przykład minimalne i maksymalne wartości dla pomiarów),
 • schematy przewodów i połączeń,
 • kody diagnostyczne usterek i błędów (w odpowiednich przypadkach wraz z specyficznymi kodami producenta),
 • rejestry danych sygnalizowanych usterek zapisane w urządzeniu chłodniczym (w odpowiednich przypadkach).

Sposób zamawiania dostawy dokumentacji serwisowej: Prosimy o skontaktowanie się z nami za pośrednictwem poczty e-mail spravci.nd@eta.cz. We wiadomości należy podać następujące informacje:

 1. Nazwa i IČ (REGON) serwisu.
 2. Dane kontaktowe do komunikacji.
 3. Typ wyrobu, do którego jest zamawiana dokumentacja serwisowa.
 4. Typ dokumentacji serwisowej.

Pracownicy naszego ośrodka serwisowego skontaktują się z Państwem i poinformują o możliwych sposobach dostawy dokumentacji i jej cenie.

Firma ETA zastrzega sobie prawo odmowy udostępnienia dokumentacji serwisowej i części zamiennych (punkty 2 i 3) podmiotom, które nie spełniają warunków według Rozporządzenia Komisji (UE) 2019/2019, Rozporządzenia Komisji (UE) 2019/2021, Rozporządzenia Komisji (UE) 2019/2022 i Rozporządzenia Komisji (UE) 2019/2023.